EN Site Haritası Anasayfa
Evinizin rahatlığını sunuyor...

Turizmin gelişmesiyle birlikte özellikle İspanya’nın turistik bölgelerinde, yabancıların çok sayıda yazlık ev veya devre mülk alımlarının çoğalmasıyla ‘Apart Otel’ olarak adlandırılan konaklama türü oluştu.

Turistik yörelerde yazlık ev sahibi olma maliyetlerinin yükselmesi, belirli bir döneme bağlı kalma mecburiyeti olan devre mülkün ise kısıtlayıcı koşulları gibi nedenlerle zaman içinde bu yapılar cazibesini yitirmiştir. Buna karşın istenilen zamanda, hiçbir zorunluluğu olmayan ancak devre mülk olanaklarını sunan apart otelcilik sistemi, özellikle İskandinavlar gibi sıkça seyahat eden toplumların talepleri doğrultusunda oluşturulan bir konaklama türü olarak gelişti ve turizmdeki yerini aldı.

Ailelerin isteklerini karşılayacak şekilde düzenlenen suit oda tarzındaki apart odalarda, yemek hazırlayabilme, bebeklere mama ısıtabilme vb. olanakların da sunulması, bu tür otellerin rağbet görmesini sağlamıştır.

Bu sistemle amaçlanan, turistin kendi evindeki olanakları otellere taşıyabilmektir.

Bastıyalı Turizm İşletmeleri AŞ’nin otelleri, bu amaca uygun olarak tasarlanmış, ülkemizdeki ilk örneklerden olup Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ‘Turizm İşletme Belgesi’ne sahiptir.
 

» Kurumsal » Seyahat Acentaları » Oteller » Basın Odası
» İnsan Kaynakları » İletişim » Site Haritası » English
» Kurumsal Genel Aydınlatma Metni » Çerez Politikası
» Çalışan Adayı Aydınlatma » Kamera Aydınlatma Metni
» Veri Sorumlusu'na Başvuru


© 2009 Bastıyalı Turizm